Інфрачервоне довгохвильове випромінювання. Медичний аспект

Публікації зі всього світла стосуються лікувальної дії теплового інфрачервоного випромінювання. За останніх 25 років особливо серйозні дослідницькі роботи проводилися японськими і китайськими ученими і лікарями по питаннях вживання інфрачервоного випромінювання, в процесі чого були напрацьовані значні практичні результати.

У Японії лікарі заснували “інфрачервоне суспільство” і досліджували дію інфрачервоного випромінювання як способу лікування. На Далекому Сході вже було куплено понад сімсот тисяч систем теплового інфрачервоного випромінювання. По приблизних оцінках, у всьому світі вже більше 30 млн. людей піддалося лікуванню за допомогою інфрачервоних обігрівачів. Німеччина не є виключенням – вже впродовж більш ніж 25 років лікарі і терапевти застосовують теплове інфрачервоне випромінювання як терапевтичний засіб.

Ефект пасивного тренування сердечних судин

Система теплового інфрачервоного випромінювання надає особам в кріслі-каталці або іншим інвалідам, які не можуть виконувати програму вправ, можливість тренувати систему кровообігу і сердечні судини, а також створює великі можливості варіації програми тренування, що діє.

Багато з нас, хто може ходити, виконує цю програму для того, щоб стимулювати кровообіг і сердечні судини, а зовсім не для того, щоб наростити мускулатуру стінок. Інфрачервоне випромінювання відповідає таким же вимогам і в результаті виявляється украй ефективним! “Вжиток калорій як вправа” (з Журналу Американської Медичної Асоціації).

Система інфрачервоного випромінювання забезпечує глибоке проникнення інфрачервоних променів в тканини і тим самим досягнення глибокого зігріваючого ефекту в мускульній тканині. Тіло реагує на це збільшенням биття пульсу і серця. Це благотворний вплив на серці тренує сердечні судини за допомогою кондиційного ефекту. В результаті медичних досліджень було встановлено, що теплові ванни надають відмінну можливість для тренування сердечних судин. Тіло знижує свою температуру за рахунок посилення кровообігу і пов’язаного з цим сильного сердечного биття.

Дослідження НАСА виявили, що стимулювання тепловим інфрачервоним випромінюванням є ідеальним способом підтримувати на одному і тому ж рівні стан сердечних судин американських астронавтів під час тривалого перебування в космосі.

У “Підручнику медичної фізіології” Гайтона можна прочитати, що при виділенні одного грама поту витрачається 0,586 кілокалорій. YAMA йде навіть далі: “Людина середньої комплекції може легко позбавитися в інфрачервоній сауні від півлітра поту і при цьому витратити 300 кілокалорій; для порівняння, аби витратити таку ж кількість енергії необхідно пробігти 3,5-5 кілометрів. Звикла до жари людина може витратити при потовиділенні 600-800 кілокалорій. За рахунок високих об’ємів потовиділення в інфрачервоних теплових системах виходить вельми привабливе значення вжитку калорій. Інфрачервона теплова система може грати головну роль при тренуванні основних функцій в рамках фітнес-тренування, а також є частиною зміцнюючих заходів разом з фітнес-вправами.

Доктор Теран Рандольф:

“Поєднання цих чинників діє в організмі людини з певним рівнем потовиділення. До певної міри симптоми не наголошуються, проте, якщо якийсь чинник в результаті певної біохімічної реакції стає помітнішим, органічна токсична речовина починає чинити надзвичайно високий тиск на весь організм і порушує хімічний баланс всієї системи в цілому”.

Біохімічний баланс, який утримує токсичну речовину в тілі людини на рівні нижче за критичну відмітку, є украй важливим для здорового і життєрадісного життя людини.

У всьому світі виробляються в нечуваних об’ємах пестициди. Продукти, які ми споживаємо в їжу в значній мірі мають понижені харчові якості за рахунок наявності металів і токсичних речовин. Ми їмо гербіциди, які забезпечують здобуття хорошого урожаю. Ми споживаємо пестициди, які застосовуються проти комах на полях і при зберіганні. Наші рибні і молочні продукти забруднені гормонами зростання і антибіотиками. Риба отруєна ртуттю і металами. Ртуть поступає в тіло людини при пломбуванні зубів, після чого лише після закінчення десяти років п’ятдесят відсотків ртуті виводяться з організму. Навіть питна вода містить в значній кількості токсичні речовини. Всі ці отруйні речовини потрапляють в організм людини і відкладаються в жирових тканинах, кістках і органах.

Доктор Курт Донсбах констатує:

“Не дивлячись на значні успіхи в питанні захисту довкілля від нового вигляду забруднення, ми, проте, на кожному етапі життя постійно використовуємо різні токсичні речовини. Методи, які очищають організм від подібних токсичних речовин, є доведеною і важливою перевагою”.

Герман Айхара авторитетний учений в області макробіотики пише в журналі “Макробіотика сьогодні”:

“У інфрачервоних теплових системах існує украй важливий аспект: коли жир віддаляється в результаті потовиділення, то він з собою прихоплює важкі метали, які не можуть бути виведені з організму нирками або легенями. В порівнянні з цим глибоко проникаюче тепло має безперечні переваги. Інфрачервоні теплові системи є вельми коштовними, оскільки вони виводять важкі метали з жирових тканин організму і звільняють тіло людини від токсичних речовин”.

Необхідно постійно проводити очищення організму від шкідливих речовин для запобігання захворюванням і ускладненням. Разом з відомими заходами, що стосуються живлення, голодування і дієти існують широкий спектр випробуваних можливостей, особливо поза рамками традиційної медицини. Регулярне вживання інфрачервоних теплових систем надає украй позитивну дію і є ефективним засобом, який окрім всього іншого украй просто у вживанні і не вимагає великих витрат. Збільшене токсичне навантаження стосується вмісту жиру і холестерину, як в живленні, так і в тілі людини. Основними складовими частинами потовиділення при використанні інфрачервоної теплової системи є вода, а також жир і холестерин із значною частиною важких металів, що виводяться.

Піт людей, що використали інфрачервоні теплові системи, піддався аналізу і був порівняний з потім, отримуваним при використанні традиційної сауни гарячого повітря. При цьому отримані наступні результати:

При аналізі поту після теплової ванни в інфрачервоній тепловій системі були виділені наступні неводні складові: свинець – 84 міліграми., кадмій – 6,2 міліграм., нікель – 1,2 міліграм., мідь – 0,11 міліграм., натрій – 0,84 р. (лікарня Грін, 1983).

При порівнянні класичної сауни гарячого повітря і інфрачервоної сауни відносно кількості потовиділення і потенціалу виведення токсичних речовин з організму стає зрозуміло, що інфрачервоні сауни перевершують традиційні сауни гарячого повітря по кількості потовиділення в два рази, по потенціалу виведення токсичних речовин з організму стосовно водонетирмаючих елементів в три рази, по коефіцієнту корисної дії – більш ніж в шість разів.

Дієтологи виходять з того, що організм відкладає в жирових тканинах токсичні речовини, які ми не можемо вивести через органи. Доктор Ішикава, Японія, вказує, що для розрідження наших жирових тканин необхідно досягти температури жирових тканин мінімум в 45 градусів. Енергія теплового інфрачервоного випромінювання завдяки глибокому проникненню досягає даного температурного діапазону в жирових тканинах без різкого збільшення кров’яного тиску, і в результаті цього виводить значно велику концентрацію токсичних речовин в порівнянні з традиційною сауною гарячого повітря.

Регулярне використання інфрачервоних саун є оптимальним способом вивести токсичні речовини з організму. Це відноситься не лише до токсичних речовин, які без сумніву потрапляють в організм через продукти харчування, а також до алкоголю і нікотину. Вживання інфрачервоної сауни у поєднанні з ліками для виведення шлаків з організму дозволяє за наявності алкогольних або нікотинових проблем виконати програму виведення токсичних речовин, яку можна провести під медичним контролем за незначну вартість і при мінімальних наслідках для родинного і робочого життя пацієнта.

Запобігання раковим захворюванням і лікування раку

Доктор Рональд В. Перо з “Странг клініки Інституту превентивної медицини” “Ракового інституту Слоан-Кетерінг” вказує, що наступні методи можуть бути успішно застосовані для запобігання раковим захворюванням:

- зміна генетичної структури (сьогодні ще не представляється можливим);

- запобігання попаданню і виведення токсичних речовин з організму людини;

- посилення імунної системи.

На нашому індустріальному світі організм повинен безперервно виводити токсичні речовини. Проте необхідна послідовна стратегія, для розробки надійного захисту проти токсичних речовин і важких металів. Важливим складовим елементом такої стратегії разом із збалансованим харчуванням є, перш за все, регулярне виведення токсичних речовин.

При лікуванні раку передбачені гіпертермічні цілісні методики терапії для організму при різних видах ракових захворювань, які є випробуваними методами лікування. Унаслідок глибокий проникаючого тепла інфрачервоні теплові системи мають порівнянну гіпертермічну дію.

Ефект глибоко проникаючого тепла інфрачервоних теплових систем порівнянний з реакцією організму при лихоманці. В результаті реакції організму при лихоманці організм може знищувати бактерії і віруси або перешкоджати їх розмноженню і одночасно збільшувати кількість білих кров’яних тілець, які борються з інфекційними захворюваннями. Лікар Пемендідес, що ще жив в давнину, сказав 2000 років тому: “Дайте мені спосіб викликати лихоманку, і я вилікую будь-яку хворобу”.

Вплив на мускулатуру

Успіхи, про які докладають японські лікарі:

Артрит, ревматичний артрит, спазми м’язів, болі в спині, спайка, розтягування м’язів, компресійні переломи, реверсивні посттравматичні шоки, ревматизм і запалення слизистої оболонки навіть в найважчих випадках лікуються при вживанні інфрачервоної теплової системи і процес лікування значно прискорюється.

Доктор Масао Накумара з медичної клініки O&P в Японії добився видатних результатів при вживанні інфрачервоних теплових систем для лікування таких захворювань як ішіас, синдром менопаузи, артрит, зміцнення плечей, сонливість, ревматизм, розлад травлення і захворювання вух.

Сьогодні інфрачервоне випромінювання застосовується в медицині для лікування розтягувань, пухлин, ущільнень, запалення слизистої оболонки, захворювання судин, артриту, і болю в м’язах (з: Енциклопедія науки і техніки Мак Грова/Хилла).

Інфрачервоне випромінювання збільшує еластичність тканин.

Цей ефект украй важливий при лікуванні пошкоджених сухожиль, в’язок або м’язів. Для зниження ризику отримати травму спортсменам рекомендується глибоке розігрівання перед тренуванням або спортивними змаганнями. Тим самим досягається інтенсивна і краща еластичність.

1. Інфрачервоне тепло знижує жорсткість суглобів.

При нагріві на 45 градусів рухливість пальців збільшується на 20 %. Так само реагують на нагрів інші суглобові з’єднання і зв’язуючі тканини.

2. Інфрачервоне тепло зменшує розтягування м’язів.

Розтягування м’язів усувається або запобігає при обробці інфрачервоним випромінюванням; поліпшення настає швидко і неминуче, якщо причина криється у зв’язках або нервах.

3. Інфрачервоне тепло зменшує болі.

Болі стихають за рахунок зменшення розтягування м’язів. Ішиасні болю виникають в результаті розтягувань м’язів; цей негативний феномен усувається при нагріві м’язів. Інфрачервоне тепло зменшує болі як в корінні нервів, так і в сусідніх тканинах. У дослідженнях, які присвячені лікуванню зубів, цей феномен і його дія розглядаються як засіб наркозу. Інфрачервоне тепло може привести до зменшення вироблення ендорфінів і навіть вплинути на “спинні ворота”, названі так Нельзаком і Валом. У обох випадках відбувається зменшення болю.

4. Інфрачервоне тепло стимулює циркуляцію крові.

Організм реагує на нагрів активізацією циркуляції крові. Нагрів певних частин тіла викликає рефлекси в інших областях організму і діє судинорозширювально.

5. Інфрачервоне тепло допомагає лікуванню при хворобах і запальних процесах.

Вживання теплового інфрачервоного випромінювання для прискорення лікування прийняло за останні роки величезний масштаб. Основними моментами є відновлення легких пошкоджень тканини, прискорення процесу лікування при хронічних захворюваннях, а саме величезного спектру захворювань, наприклад, запалення тазостегнового суглоба, болів при менструації, нейродерміту, інфекційної екземи, пост операційних інфекцій, паралічу, діареї, запаленні легенів або жовчного міхура, неврастенії, запалення тазу і обмороження. Тепло інфрачервоного випромінювання застосовується більш ніж в 40 китайських клініках в цілях лікування і усунення болів.

6. З недавнього часу тепло інфрачервоного випромінювання застосовується для лікування раку.

Цей метод є повністю новим і знаходиться ще на експериментальній стадії. Американські учені вважають, що цей спосіб за умови правильного вживання є багатообіцяючим засобом для прискорення процесу лікування раку і зниження болів.

Тим часом в США куплено більше 10000 медичних інфрачервоних теплових систем. Також слід згадати, що лікування за допомогою теплового інфрачервоного випромінювання займає важливе місце в терапії і лікуванні. Японська медицина, як, наприклад, пише доктор Ямаяки в своїй книзі “Інфрачервона терапія” показує вражаючі результати:

У діапазоні температури від 40 до 50?С знижуються болі при опіках, зменшується час лікування, залишається менше шрамів, знижується підвищений тиск.

Інші результати, що досягаються за допомогою терапії інфрачервоним випромінюванням:

- зменшення кров’яного тиску за рахунок регулярної стимуляції кровообігу;

- швидке поліпшення короткочасної пам’яті;

- усунення порушень кровообігу в головному мозку, краще обмивання кров’ю і активізація клітин головного мозку;

- нейтралізація негативного впливу токсичних і електромагнітних полів;

- ефективний вплив на сполучну тканину при лікуванні, тим самим швидке одужання;

- значне поліпшення стану при різкому і хронічному артриті і зниження болю;

- зниження синдрому менопауз, викликаних обмороженнями, нервозністю і депресією.

Циркуляція крові

На наступні недуги, які пов’язані з поганою циркуляцією крові, можна позитивно впливати за допомогою інфрачервоного тепла:

- артрит, нервові розтягування, запалення нервів, швидка втомлюваність, діабет, біль шрамів, біль в спині, захворювання м’язів, ревматизм, болі при менструації, захворювання шлунково-кишкового тракту, варикозне розширення, порушення кровообігу, постопераційні набряки;

- захворювання серця і судин.

При лікуванні сердечних інфарктів китайські лікарі досягли вражаючих результатів. Як роз’яснює відомий макробіолог Герман Айхара наступні закономірності просліджуються при лікуванні тепловим інфрачервоним випромінюванням:

а) Якщо в крові міститься надто багато холестерину або жир, то це має негативні ефекти.

б) Кров згущується, і червоні кров’яні тільця склеюються разом. Таким чином, зменшується площа верхньої поверхні і значно знижується вступ кисню.

- Капіляри блокуються, що викликає дефіцит кисню. Дефіцит кисню в клітках наводить до накопичення вологи і є причиною пухлин тканин.

- Склеєні кров’яні тільця блокують артерії. Тим самим збільшується кров’яний тиск, і виникають передумови для інфаркту.

в) Проблеми, які настають при старінні, можуть бути частково або повністю усунені при використанні інфрачервоної теплової системи:

менопаузи, високий кров’яний тиск, ревматичний артрит, болі, виразки, геморой, цисти, гастрит, гепатит, астма, бронхіт, келоїд.

Захворювання шкіри

На практиці було виявлено позитивну дію інфрачервоного випромінювання на чисельні шкірні проблеми:

- заблоковані пори відкриваються, зайвий жир усувається;

- зменшуються наслідки кропив’яної лихоманки;

- менше утворення шрамів після опіків і зниження болю;

- швидке виліковування пошкоджень, зменшення утворення шрамів;

- уникнення утворення запаху шкіри в результаті поліпшення функціонування шкіри;

- значне поліпшення при псоріазних захворюваннях;

- зменшення екземи;

- зниження больових відчуттів при сонячному опіку і їх усунення.

Доктор Пево Айріола, один з усесвітньо відомих вчених США по питаннях живлення заявляє:

“За рахунок інтенсивного нагріву інфрачервона сауна стимулює метаболічні процеси і обмежує зростання патогенних вірусів і бактерій. Здорова частина організму і органи стимулюються і їх активність збільшується. Прискорюється процес самозагоювання і сили опору організму. За рахунок посилення здібності до самолікування прискорюється лікування гострих і хронічних захворювань, наприклад, простуд, інфекцій, ревматичних захворювань і запалень дихальних доріг. Організм ґрунтовно чиститься усередині і зовні і омолоджується.

Інфрачервона теплова система володіє максимальним ефектом потовиділення. Багато токсичних речовин, які відкладаються в організмі в результаті метаболічного забруднення, виводяться з тіла за рахунок інтенсивного потовиділення. Інфрачервоні теплові системи характеризуються різким підвищенням можливості очищення шкіри і видалення з неї шкідливих речовин в результаті стимулюючої дії на потові залози”.

Краса

Інфрачервона теплова система ефективно впливає на стимуляцію кровообігу шкіри, і робить вашу шкіру красивою, молодою і м’якою. Утворюється “новий внутрішній блиск”, оскільки шкіра в результаті глибокого очищення позбавляється від забруднень і відмерлих кліток. Груба шкіра віддаляється, набагато зміцнюється і покращується еластичність шкірної структури, і Ви насолоджуєтеся м’якою і ніжною шкірою.

Целюліт

Целюліт є гелеподібною речовиною, яка складається з води, жиру і відпрацьованих речовин. Ці компоненти відкладаються під шкірою. Вживання інфрачервоних теплових систем може знов відтворити баланс шкіри, і організм може позбавитися від цих речовин при потовиділенні.

В будь-якому разі, проконсультуйтеся з Вашим лікарем.